Kwadratowa zastawa stołowa – modne i nowoczesne rozwiązanie

Zastawa stołowa to niezbędny element każdego domu. Składają się na nią wszystkie naczynia oraz sztućce, których przeznaczone są do spożywania oraz podawania przygotowanych potraw, jak i napojów. Panie domu od lat prześcigają się, która z nich przyjmując gości zaprezentuje ładniejszą zastawę. 

Jaka powinna być idealny zastawa stołowy kwadratowy?

Pięknie nakryty stół to wizytówka każdego domu. Warto zadbać o gustowne nakrycie stołu, zgodnie z zasadami savoir-vivre. Jak więc powinna być idealna zastawa stołowa kwadratowa? Otóż przede wszystkim funkcjonalna. Tak, dokładnie tak, bo przecież oprócz walorów estetycznych ma ona służyć do jedzenia. Ciężko serwować nawet najwspanialsze potrawy na pięknych talerzach, jeśli nie są one funkcjonalne. Warto zadbać, aby nasza zastawa była uniwersalna, tzn. pasowała do większości dań i okazji. 

zastawa stołowa kwadratowa

Rodzaje zastawy stołowej

Zacznijmy od sztućców. Ich ilość oraz rodzaj jest uzależniony od podawanych potraw. Wyróżniamy sztućce obiadowe, czyli te, którymi posługujemy się wszyscy na co dzień. Często też w naszych kuchniach znajdujemy te do deserów. Są też jednak osobne sztućce do ryb i owoców morza, makaronów, serów i wiele innych. Podobnie z talerzami. Standardowo wyróżniamy duży płaski talerz obiadowy, mniejszy talerz sałatkowy oraz jeszcze mniejsze deserowe. Jak wiemy talerze do zup i makaronów są głębsze. Spotkać można również tzw. bulionówki, czyli naczynia na serwowanie zupy. Talerze mogą być w standardowych kształtach (zazwyczaj okrągłe), jak też w nieco bardziej finezyjnych. Jak się okazuje są nawet talerze w kształcie ryb! Sporą popularnością cieszą się w ostatnich latach kwadratowe zastawy stołowe. Są one bardzo proste i minimalistyczne, ale mimo to rzucają się w oczy i są uznawane za bardziej eleganckie niż te okrągłe. 

Zakochasz się w zestawie stołowym kwadratowym

Zastawa stołowa kwadratowa to nowoczesna propozycja dla osób ceniących sobie klasykę i minimalizm. Jest niezwykle elegancka. Co więcej, bardzo uniwersalna i z pewnością moda na nią nigdy nie przeminie. Jej urok polega na prostocie i designie utrzymanym w dobrym stylu. 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.