Porcelana do kawy i herbaty. Lubiana filiżanki

W której filiżance znajduje się kawa, a w której herbata? Wypij filiżankę aromatycznej kawy rano i filiżankę gorącej herbaty wieczorem, czytając książkę. Brzmi świetnie. W takich chwilach warto cieszyć się ulubionym napojem w pięknym i funkcjonalnym pojemniku. Podpowiadamy, czym różnią się kubki do kawy od kubków do herbaty i jak je wybrać. Czy dzbanek do herbaty również powinien znaleźć sie w naszym domu?

Filiżanki do kawy i harbaty?

Kształt i pojemność naczynia oraz rodzaj przechowywanego w nim napoju to kryteria, według których ocenia się właściwości filiżanek do kawy i herbaty. Talerze porcelanowe mają bogatą historię i tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Gorące napoje podawane w szlachetnych daniach smakują lepiej i poprawiają nastrój. Aby podkreślić wyjątkowość tej uroczystości, warto wybrać piękne filiżanki do kawy i herbaty, które zaskoczą gości i umilą odpoczynek czy przerwę w pracy. Jednolity, kwiatowy, elegancki wystrój – wybierz motyw, który wyróżni Twoją zastawę stołową podczas spotkań rodzinnych, spotkań biznesowych czy kolacji w gronie najbliższych, ponieważ każda okazja jest poświęcona delektowaniu się aromatycznym smakiem ulubionego napoju. Lubiana filiżanki to doskonały wybór.

Lubiana filiżanki

Dzbanek do herbaty – jaki wybrać?

Niektórym czajnik może wydawać się zbędnym naczyniem. W końcu bez problemu przygotujemy ten napar w filiżance lub szklance. Nigdy więcej błędów. Pijąc herbatę z kubka często pozbawiamy się prawdziwej przyjemności. Zapomnieliśmy wyjąć torebki z herbatą, gdy byliśmy w biegu, i nie naciskaliśmy przy wybieraniu herbat liściastych – często kończyło się to przemoczoną herbatą, która smakowała o wiele gorzej.  Szklany lub ceramiczny czajniczek może załatwić sprawę. To świetny pomocnik, dzięki któremu w odpowiedni sposób przygotujemy napoje w dużych ilościach. Herbata liściasta w dzbanku ma wystarczająco dużo miejsca, aby woda mogła rozwinąć wszystkie swoje aromaty. Po zaparzeniu wystarczy przelać przez sitko do szklanki lub kubka. Jeśli zdecydujemy się suszyć w torebce, możemy łatwo wyjąć torebkę, dzięki czemu nie spalimy herbaty i otrzymamy porządną ilość naparu, który dłużej utrzymuje ciepło w słoiczku.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.