Udekoruj swój dom dzięki tym orzeźwiającym pomysłom na dekoracyjne słoiki

Szukasz kreatywnych sposobów, aby rozjaśnić swój dom i dodać trochę świeżości do swojej przestrzeni? Klucz leży w dekoracyjnych słoikach! Nie służą one tylko do przechowywania resztek jedzenia. Możesz je wykorzystać do przechowywania akcesoriów, przyborów rzemieślniczych, artykułów papierniczych, a nawet szali i czapek.

Słoiki te mogą również służyć jako wspaniałe punkty centralne na półkach lub stołach. Niezależnie od tego, czy masz pustą półkę, która czeka na zapełnienie, czy też chcesz w nowy sposób wyeksponować przedmioty, które są dla Ciebie wyjątkowe, te pomysły pomogą Ci wydobyć to, co najlepsze z tych wszystkich samotnych słoików, które czają się w Twoim domu. Oto kilka przydatnych sztuczek DIY, które zainspirują Cię tymi pomocnymi pomysłami.

Udekoruj olejkami eterycznymi i suszonymi kwiatami

Jeśli jesteś zapalonym użytkownikiem olejków eterycznych, to wiesz, jak wspaniałe mogą być te zapachy. Są one również bardzo dekoracyjne, więc dlaczego nie wypełnić ozdobnego słoika kilkoma ulubionymi? Dekorowanie suszonymi kwiatami to kolejny świetny sposób na wniesienie więcej koloru i zapachu na Twój stół lub półkę.

Suszone kwiaty są bardzo łatwe do pracy i mogą trwać przez lata, jeśli przechowujesz je prawidłowo. Możesz ułożyć je w dowolny sposób, a nawet jeśli używasz tych kwiatów jako akcentu dekoracyjnego, nie zwiędną lub umrą tak łatwo jak świeże kwiaty.

Podczas układania kwiatów staraj się unikać umieszczania różnych rodzajów kwiatów w tym samym wazonie. Aby uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego, trzymaj kwiaty tego samego rodzaju razem. Pomoże to zapewnić, że będą one trwały tak długo, jak to możliwe.

Eksponuj przedmioty w szklanych słojach

Szklane słoiki ozdobne są doskonałe do przechowywania bibelotów i dekoracyjnych drobiazgów, takich jak monety i biżuteria. Jeśli chcesz odnowić swoje półki lub szafki, dlaczego nie użyć kilku dekoracyjnych słoików? Możesz użyć do tego różnych szklanych słoików, ale słoiki z szerokimi ustami są szczególnie dobre do eksponowania małych przedmiotów.

Jeśli chcesz rozjaśnić ciemniejszą półkę lub szafkę, spróbuj użyć ozdobnych słoików w jasnych kolorach, a nawet słoików z szronem. Innym pomysłem jest użycie słoika, który ma pokrywę i napisanie na nim markerem. W ten sposób można utrzymać półki lub szafki w czystości, a jednocześnie wyświetlać przedmioty, które chcesz pokazać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.