Zestawy kieliszków – dlaczego warto je mieć?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że niemal każdy rodzaj alkoholu posiada odpowiadający mu typ szkła do jego serwowania. Wielu gości docenia tego typu szczegóły, dzięki którym gospodarz wypada jeszcze lepiej w ich oczach. Wyjaśniamy, jakie są rodzaje kieliszków do alkoholi i dlaczego warto w nie zainwestować.

Zestawy kieliszków – dlaczego warto?

zestawy kieliszków

Podawanie alkoholu w przejrzystym i eleganckim szkle stanowi podstawę jego kulturalnego spożycia. Ciężko sobie wyobrazić wino lub brandy spożywane ze zwykłej szklanki. Tego rodzaju praktyki mogą stanowić prawdziwą obrazę dla gości, dlatego warto się zaopatrzyć w zestawy kieliszków przeznaczone do serwowania najpopularniejszych alkoholi. W zależności od ich rodzaju mogą się różnić kształtem, wysokością oraz objętością. Występujące w towarzystwie odpowiednich napojów wzbudzą uznanie w oczach gości.

Rodzaje kieliszków do serwowania alkoholu

Jak wspomniano powyżej, zestawy kieliszków mogą występować w wielu kształtach i służyć do serwowania różnorodnych alkoholi. Najczęściej spotykane z nich to:

  • kieliszki do czerwonego wina – wyróżniają się pękatą czarką i dużą wysokością, co pozwala na efektywniejsze uwalnianie aromatu wina.
  • kieliszki do białego wina – nieco mniejsze od tych służących do serwowani czerwonego białego wina. Dzięki temu napój nie gubi swojego aromatu.
  • kieliszki do szampana – są smukłe i wąskie, co redukuje szybkość ulatniania się bąbelków zawartych w napojach musujących.
  • kieliszki do koniaku – cechują się dużą, pękatą czaszką, co ułatwia ich trzymanie w dłoni i delektowanie się tym mocnym trunkiem.
  • kieliszki do piwa – wyróżniają się niskimi nóżkami o czasami dużej pojemności.
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.