Leżaki ogrodowe – czym się kierować przy ich wyborze?

Leżak w ogrodzie ma ułatwiać odpoczynek wśród zieleni. Z tego powody powinien być funkcjonalny i dopasowany do zastosowanej aranżacji. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni leżak ogrodowy.

Cechy funkcjonalnych leżaków ogrodowych

Leżaki ogrodowe to rozwiązanie stosowane przez coraz większą liczbę Polaków. Sprawdzą się nie tylko w ogrodzie, można je wykorzystać na tarasie, balkonie lub na działce. Ich wybór powinien być dostosowany do potrzeb właściciela. Przed jego dokonanie warto odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego będzie służył.

W przypadku miłośników literatury sprawdzą się modele z funkcją siedzenia, która zda egzamin podczas czytania. Osoby, które chcą je wykorzystywać do opalania mogą postawić na wyprofilowane warianty bez regulacji kąta nachylenia. Należy pamiętać, że leżaki ogrodowe https://nettrading.pl/lezaki-i-lozka-ogrodowe muszą być dostosowane do gabarytów użytkownika.

W przeciwnym razie staną się nieergonomiczne i nie będą zapewniały odpoczynku. Nie mogą być zbyt wąskie, a modele do leżenia powinny występować w długości wynoszącej co najmniej 160 cm.

Leżaki ogrodowe – na jaki materiał postawić?

Kolejną kwestią jest materiał wykonania omawianego wyposażenia. Leżaki ogrodowe występują w wielu wariantach, a ich wybór zależy od zastosowanej aranżacji. Najczęściej są to modele wykonane z:

  • metalu – jest to materiał służący do budowy konstrukcji leżaka, nierzadko występuje w postaci stali lub aluminium. Siedzisko jest wykonane z miłej dla ciała tkaniny. Takie rozwiązanie zmusza do chowania leżaka podczas deszczu.
  • technorattanu – tego typu leżaki ogrodowe są lekkie, wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Ze względu na swój uniwersalny charakter sprawdzą się w wielu aranżacjach.
  • tworzywa sztucznego – jest to najtańsza opcja zapewniająca łatwość konserwacji. Należy pamiętać, że tego typu modele mogą być wrażliwe na promieniowanie UV.
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.