Działanie lampy owadobójczej

Lampa owadobójcza cieszy się w ostatnim czasie sporym zainteresowaniem. Na początku trzeba zaznaczyć, że działanie lampy jest niezwykle proste. Pierwszy etap to zwabienie owadów, a później ich wyeliminowanie.

Budowa lampy owadobójczej

Przynętą jest żarówka UV-A, która znajduje się wewnątrz. Warto mieć na uwadze, że tego rodzaju świetlówki emitują promienie ultrafioletowe typu A, które bardzo dobrze przyciągają muchy oraz komary. Jednocześnie są niewidoczne dla ludzkiego oka, dlatego działająca lampa nie powoduje żadnego dyskomfortu. W niższej cenie również można znaleźć lampy owadobójcze LED, jednak o dużo mniejszej skuteczności. Najlepszym wyborem są lampy fluorescencyjne, jednak ich cena jest dosyć spora. Możliwości urządzenia zależy głównie od mocy oraz rodzaju świetlówki. Należy pamiętać, że mocniejsze źródło światła zwabia więcej owadów. Dobre rezultaty w domu oraz na zewnątrz można uzyskać przy pomocy lamp o mocy 15-40 W. Do światła insekty są zwabiane przy pomocy nowoczesnych mechanizmów. Najpopularniejsze sposoby neutralizacji owadów to wkładka rażąca, wkład lepowy oraz wiatrak zasysający. Lampa owadobójcza (link) jest wyposażona w specjalną siatkę elektryczną, która działa pod bardzo wysokim napięciem. Owady są spalane na tej kratce, a następnie przerzucane są do pojemnika na samym spodzie urządzenia. Siła rażenia kratki oraz wielkość to kluczowe parametry, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze lampy.

Skuteczność lampy

Urządzenia pracujące pod napięciem mniejszym niż 1500 V mogą nie być skuteczne w przypadku większych owadów. Przy zbyt dużym obciążeniu mogą przestać działać, dlatego należy zachować szczególną ostrożność. Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu kratki elektrycznej, a także opróżnianiu pojemnika. W lampie owadobójczej lepowej stosuje się klasyczne wkłady lepowe. Lepka powierzchnia sprawia, że owady się przyklejają i na zawsze zostają unieruchomione. Warto dodać, że urządzenie pracuje w całkowitej cieszy i zużywa mało energii. Owady są łapane w całości, a to sprawia, że lampa brudzi się zdecydowanie wolniej. Dzięki temu jest bardziej funkcjonalna oraz higieniczna. Konieczność regularnego wymieniania wkładów lepowych generuje jednak dodatkowe koszty. Lampa owadobójcza wiatrakowa jest także warta uwagi. Delikatne dotknięcie wystarczy, żeby urządzenie wstrzymało pracę, więc nie trzeba się martwić o najmłodszych domowników. Przy wyborze urządzenia należy też uwzględnić sposób zasilania. W sprzedaży dostępne są nie tylko lampy zasilane akumulatorem, ale również modele na kabel oraz na baterie.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.