Kiedy używać wagi gastronomicznej?

Waga gastronomiczna należy do podstawowego wyposażenia profesjonalnej kuchni. Ma ona tak wiele zastosowań, że trudno jest wyobrazić sobie pracę bez niej. Kiedy może się przydać? Kiedy trzeba mieć ją pod ręką?

Odważanie porcji

Gastronomiczna waga kuchenna (zobacz taką: https://sklep.technica.pl/wagi-kuchenne)może przydać się do odmierzania dokładnych porcji produktów lub dań. W menu zwykle znajduje się informacja na temat tego, ile waży konkretna potrawa. Stąd też oczywiste jest, że pracownicy kuchni muszą przygotować odpowiednio dużą porcję każdej pozycji z karty. Wagi kuchenne mogą być wykorzystane do odważenia konkretnej porcji, bo są:
– precyzyjne,
– łatwe w utrzymaniu czystości,
– czytelne,
– szybko pracują.
Warto też pamiętać, że pomocnicy kucharzy oraz szefowie kuchni dość szybko nabierają w swojej pracy takiej wprawy, że niemal intuicyjnie odmierzają odpowiednie porcje bez ich ważenia. Mimo to powinni oni i tak korzystać z wagi, by upewnić się, że potrawa jest w odpowiedniej ilości. Dzięki niej nawet niedoświadczeni pracownicy mogą poradzić sobie z odpowiednim serwowaniem dań.

Przygotowywanie dań według przepisu

Nawet w profesjonalnych kuchniach do przygotowywania dań z konkretnych przepisów potrzebna jest waga. Bez niej nie można powtórzyć kompozycji smakowych przygotowanych przez szefów kuchni. W tym wypadku także ogromną rolę odgrywa dokładność wagi. Dzięki niej można kierując się wskazówkami zawartymi w przepisie, przygotować odpowiednie mieszanki przypraw i dodatków do potraw. Waga przyda się także do odtwarzania deserów, sałatek oraz sosów. Jest ona też niezastąpiona podczas pieczenia oraz przygotowywania panierki. To po prostu must have w każdej kuchni. Jej obecność jest szczególnie ważna, gdy w lokalu często zmieniają się pracownicy oraz gdy większość z nich nie ma jeszcze doświadczenia w pracy w branży gastronomicznej.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.