Jakie filiżanki do kawy i herbaty wybrać?

Można powiedzieć, że herbata i kawa to najpopularniejsze napoje na świecie – pije je prawie każdy. Wybór odpowiedniego rodzaju naparu czy ziaren jest ważny, ale równie ważne jest znalezienie dobrej, ładnej filiżanki do ich picia – w tradycji zapisano, że najlepszą herbatę pije się tylko z porcelanowych filiżanek, co do kawy wymagania są podobne. Jak wybrać filiżanki do kawy i herbaty, które uświetnią nasz domowy serwis?

Filiżanki czy kubki?

W większości domów znajdziemy jedno i drugie. W czym zatem lepiej podawać gorące napoje? Kubkom nie można odmówić praktyczności, jednak w kwestii elegancji i stylu niepodważalnie królują filiżanki. Pierwszego wrażenia, jakie robi napój podany w filiżance nie można podrobić. Jeśli więc często podejmujemy gości, albo sami cenimy piękną oprawę chwil z kawą lub herbatą, wybór jest tylko jeden: filiżanka. 

Filiżanki do kawy i herbaty – jakie są ich rodzaje?

Filiżanki dostępne w sklepach, takich jak Nettrading różnią się wielkością, pojemnością, kształtem i przede wszystkim – zastosowaniem. Znajdziemy więc specjalne filiżanki do herbaty o pojemności 200 – 250 ml, pękate filiżanki do cappuccino o pojemności ok. 270 ml, maleńkie filiżanki do espresso o pojemności zaledwie 50 – 80 ml, wysokie filiżanki do latte, a to jeszcze nie wszystko.

Oczywiście można też zainwestować w uniwersalne filiżanki do kawy i herbaty, które będą służyć do podawania wszystkich wymienionych napojów. Wówczas warto, by były wykonane z trwałego i atrakcyjnego materiału – najlepiej porcelany, ponieważ ta jest synonimem klasy w świecie zastawy stołowej.

Cienka, biała, elegancka, zdobiona czy bez żadnych dodatków – to już zależy od naszego poczucia estetyki. Ważne, że porcelanowa. Nawet jeśli zaskoczą nas niespodziewani goście, z porcelanowym kompletem będziemy mogli przyjąć ich z należytym szacunkiem. 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.