W czym mogą przydać się słupki odgradzające?

Słupki odgradzające mogą mieć przeróżne formy. Część z nich bywa przydatna w magazynach, inne z kolei są niezbędne przy różnych imprezach masowych. W zależności od przeznaczenia mogą być taśmowe albo sznurowe. Ich dodatkowym atutem może być możliwość zwijania. Jakie słupki do odgradzania są dostępne na rynku? 

Słupki bezpieczeństwa

słupki odgradzające

Ważnym zadaniem słupków odgradzających jest możliwość zabezpieczenia pracowników. Dzięki nim niepowołane osoby nie dostaną się do niebezpiecznych miejsc w magazynie lub na miejscu budowy. Przydatne w takich sytuacjach są taśmy odgradzające zwijane. Można w nich swobodnie dostosować szerokość, co przydaje się przy przeróżnych przejściach. Taśmy nie zawsze opierają na słupkach i można je też montować na ścianach w rejonach przejścia albo innego niebezpiecznego miejsca.

Sama taśma może mieć odblaskowe barwy, co może wskazywać na większe niebezpieczeństwo. Taśma odgradzająca zwijana jest wtedy lepiej widoczna w nocy. Dobrze kiedy słupki wykonane są z metalowych elementów, co wpływa na ich stabilność. Całość nie przewróci się, gdzie zagrożeniem bywają:

  • warunki atmosferyczne
  • przypadkowe zderzenia pracowników
  • przypadkowe zahaczenie przez pojazdy 

Słupki w trakcie imprez masowych 

Tłumy ludzi na koncertach i innych wydarzeniach kulturalnych mogą być dużym problemem dla organizatorów. Dobrze zasygnalizować uczestnikom, które strefy są przeznaczone jedynie dla pracowników lub gwiazd festiwalowych. Idealnie nadają się do tego słupki odgradzające ze sznurem. Dzięki nim uczestnicy wydarzenia będą wiedzieli jak unikać różnych stref. 

Dużą zaletą słupków odgradzających ze sznurem jest ich łatwość przemieszczenia. Części można łatwo od siebie odseparować, co ułatwia przenoszenie na inne miejsce imprezy. W trakcie takich wydarzeń nieustannie dochodzi do zmian, dlatego takie elastyczne zabezpieczenia ułatwiają pracę organizatorom oraz pracownikom.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.