Jaki stół chłodniczy wybrać?

Bez wątpienia, żaden lokal gastronomiczny nie może operować bez stołu chłodniczego. Urządzenia te znacznie przyspieszają przygotowywanie potrwa, a także nie wymagają przemieszczania się po kuchni w poszukiwaniu składników. Jednak jaki stół chłodniczy wybrać?

Poznaj właściwości stołów chłodniczych

Stół chłodniczy gastronomiczny można śmiało porównać do funkcjonalnej chłodziarki z dość przestronnym i wygodnym blatem. Tego typu stoły są przystosowane do przyrządzani potraw, a dodatkowo mają one szuflady z chłodniczym agregatem. W nich z kolei można przechowywać wszelkie, niezbędne składniki. Zwykle można ustawić temperaturę od -2 do nawet 8 stopni Celsjusza. Ich obudowa zwykle wykonana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Niektóre modele dodatkowo mogą być wyposażone w specjalną, oszkloną nadstawkę, która umożliwi prezentowanie potraw w niezwykle efektowny sposób.

stół chłodniczy

Na co zwrócić uwagę przy wyborze tego typu stołu?

Przede wszystkim stoły chłodnicze należy dopasować do potrzeb danego lokalu gastronomicznego. Można wybrać modele:

  • w różnych rozmiarach
  • wyposażone w niestandardowy układ szafek i komór chłodniczych

Następnie warto skupić się na blatach. Do przygotowania pizzy najodpowiedniejsze będą te, wykonane z granitu, wyposażone w dodatkowe ranty, co zapobiegnie spadaniu jedzenia. Koniecznie należy wziąć pod uwagę również moc agregatu chłodniczego, a także klasę energooszczędności. Istotny jest również zakres możliwych od ustawienia temperatur. Nie zapomnijmy o tym, że niektóre, nowoczesne modele posiadają również wygodny cyfrowy wyświetlacz wraz ze sterownikiem. Finalnie istotną kwestią okazują się tworzywa, z których stół został wyprodukowany. Powinny być one najwyższej jakości, odporne na uszkodzenia, ale również łatwe w czyszczeniu. Rynek obecnie dysponuje szerokimi możliwościami wyboru, więc stoły można dopasować do potrzeb lokalu gastronomicznego.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.