Jakie właściwości i zastosowania ma pieprz czarny w ziarnach?

Zdecydowana większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że pieprz czarny w ziarnach należy do najmniej docenianych leków domowych. Jakie są zatem zdrowotne właściwości wspomnianej przyprawy?

Zaburzenia trawienia

Warto przede wszystkim mieć świadomość, że pieprz czarny w ziarnach wspomaga wydzielanie kwasu chlorowodorowego w żołądku. W ten sposób nie tylko przyspiesza proces trawienia, ale również minimalizuje ewentualne ryzyko zaparć, biegunek czy kolek. Należy zdawać sobie sprawę, że zdecydowanie większe ilości czarnego pieprzu w codziennej diecie zapobiegają tworzenia się różnego rodzaju gazów jelitowych. Omawiana potrawa stymuluje także pocenie się, co znacznie ułatwia organizmowi pozbywać się toksyn. Warto zaznaczyć, że bulion warzywny z większą ilością czarnego pieprzu jest w stanie złagodzić przebieg grypy żołądkowej.

Spalanie

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w klinicznych badaniach piperyna oddziałuje na geny. W ten sposób nie tylko blokowane jest powstawanie nowych komórek tłuszczowych, ale również znacznie łatwiej jest rozbić już istniejące. Ponadto czarny pieprz w ziarnach rekomendowany jest nie tylko i wyłącznie sportowcom, ale również osobom na diecie, których celem jest „podkręcenie” metabolizmu.

Kaszel i przeziębienie

Warto wiedzieć, że pieprz czarny w ziarnach (https://planteon.pl/przyprawy-swiata/pieprz/pieprz-czarny-ziarno) wykazuje bardzo silne działanie udrażniające górne drogi oddechowe. Przyprawa pomaga nie tylko radzić sobie z zapaleniem oskrzeli, ale również katarem czy zapaleniem zatok. Koniecznie trzeba również zaznaczyć, że do celów terapeutycznych rekomendowane jest picie rosołu, herbaty czy barszczu z większą dawką omawianej przyprawy.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.