Akcesoria do whisky: co warto wybrać?

Whisky to jeden z tych trunków, które cieszą się ogromnym powodzeniem na całym świecie. O piciu tego alkoholu krąży już wiele legend, a dla wielu osób sięganie po ten napój staje się wyjątkową ceremonią. Jakie akcesoria mogą nadać jej wyjątkowego charakteru?

Szklanka – podstawowe wyposażenie dla fanów whisky

Odpowiednie szklanki to podstawowe akcesoria do whisky, które posiada w swym domu każdy fan tego trunku. Są to szklanki wyróżniające się eleganckim wyglądem i niepowtarzalnym stylem. Proste, grube dno to podstawa. A sama szklanka? Jest dość prosta, choć producenci nadają jej coraz ciekawsze kształty.

Karafki do whisky

Zanim whisky trafi do szklanek, należy ją w odpowiedni sposób ustawić na stole. Jak? Można w butelce, która często prezentuje się dość ciekawie, można wybrać też szklaną karafkę. Tu pomysłowość znanych producentów szklanych wyrobów nie zna granic, zatem obok karafek o klasycznych kształtach pojawiają się takie akcesoria do whisky, jak karafki w kształcie globusu lub trupiej czaszki. Wybór jest ogromny, zatem każdy koneser tego alkoholu znajdzie dla siebie odpowiednią karafkę na każdą okazję.

Metalowe kostki do whisky

Metalowe kostki to alternatywa dla tradycyjnych kostek lodu, które wprawdzie świetnie chłodzą napój, jednak z czasem rozpuszczają się i sprawiają, że alkohol staje się zbyt wodnisty. A przecież można postawić na metalowe kostki, które nie tylko nie rozrzedzą alkoholu, ale będą mogły być co jakiś czas wymieniane. Efekt? Czysty alkohol w idealnej temperaturze.

Akcesoria do whisky dostępne w sklepie Nettrading.pl.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.