Śledzie po kaszubsku – przepis na zdrową uczta na każdą kieszeń

Jak powszechnie wiadomo, ryby stanowią element pożywienia, które zawiera szereg pożądanych wartości odżywczych dla organizmu człowieka. Nie inaczej jest ze śledziami, które przez wiele osób stały się zepchnięte na margines codziennej diety. Śledzie kojarzyć się mogą bowiem niejednokrotnie z minionymi czasami, gdy były one jednym z niewielu rodzajów ryb, możliwych do nabycia w sklepach. Również niewielka świadomość o różnorakich sposobach przygotowywania dań ze śledziami powodowała, że te niepozorne rybki były często bagatelizowane w kontekście prawidłowego odżywiania. A to duży błąd.

Moc śledzia

Mało jest darów natury, stanowiących tak bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega-3, jak śledzie. Kwasy te działają na organizm człowieka niezwykle pozytywnie, przyczyniając się do obniżania tzw. złego cholesterolu oraz ciśnienia krwi. Stanowią więc element profilaktyki w chorobach układu krążenia. Poza tym śledzie są również bogate w witaminy: A, D oraz E.

Oprócz tych wszystkich zalet prozdrowotnych jest jeszcze inna, dla niektórych najważniejsza – śledzie są po prostu smaczne. Szczególnie, że można je przyrządzać na wiele różnych sposobów, nie tylko jako danie główne, ale również w formie przekąski. Jednym ze smaczniejszych rozwiązań są śledzie po kaszubsku. Przepis na to danie nie jest wcale skomplikowany.

śledź po kaszubsku z przepisu

Przepis na śledzie po kaszubsku

Zaletami tego smacznego dania są niewątpliwie prostota przepisu od https://www.lisner.pl/przepisy/sledz-po-kaszubsku oraz ogólnodostępne składniki. Na przygotowanie 4 porcji śledzi po kaszubsku potrzeba:

  • 5 płatów śledziowych (500 g)
  • 3 łyżki octu 10%
  • 2 cebule
  • 8 łyżek oleju roślinnego
  • 5 suszonych śliwek
  • 2 średnie kiszone ogórki
  • przyprawy: zmielony pieprz, 1 łyżka majeranku, 1 listek laurowy, 2 ziela angielskie
  • 200 g przecieru pomidorowego
  • 3 łyżki pikantnego ketchupu.

Przepis na śledzie po kaszubsku ulega oczywiście, jak wszystkie dania, pewnym modyfikacjom. Wtedy składniki mogą się nieco różnić. Jednak osnową zawsze jest tutaj śledź, który w efekcie daje smaczne i zdrowe danie, odpowiednie zarówno na świąteczny stół, jak i na co dzień.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.