Obieraczka do ziemniaków

Obieraczki są bardzo przydatnymi narzędziami, które powinny znaleźć się w każdej kuchni. Dzięki niej żadne warzywa czy owoc nie będzie stawiało oporu przy obieraniu oczywiście, taka sama sytuacji wygląda przy obieraniu ziemniaków. I właśnie najczęściej jest wykorzystywana, do ziemniaków dlatego niektórzy ludzie mówią, iż jest to obieraczka do ziemniaków. Istnieją również odmiany takich obieraczek, które zamiast pozbywać się, skóry wycinają nasiona.

Obieraczka do ziemniaków- niezastąpione narzędzie

obieraczka do ziemniaków

Obieraczka do ziemniaków, jest po prostu niezastąpiona w swoim fachu. Szczególnie jest wykorzystana w przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie uniknąć ręcznej obróbki warzyw. Charakteryzuje się większą poręcznością od tradycyjnego noża, łatwiej przy jej pomocy pozbawić warzywa skórki oraz ryzyko skaleczenie jest prawie zerowe. Z drugiej strony używanie noża wymaga od nas większego skupienia, ponieważ bardzo łatwo doprowadzić to przecięcia skóry.

Ziemniaki a obieraczka do warzyw

Obieraczka poradzi sobie nawet z tym warzywem, które często bywa w naszej kuchni, chodzi oczywiście o ziemniaka. Z tego powodu, iż bardzo często w polskich domach obiera się ziemniaki, powstały takie obieraczki specjalnie dedykowane takim bulwom. Są to urządzenia, które można stosować zarówno do użytku prywatnego, jak i domowego. Polega ona na wrzuceniu ziemniaka do środka włączenie sprzętu i po pewnym czasie wystarczy wyjąć już obranego ziemniaka. Jest to odpowiednie rozwiązanie w przypadku żywienia zbiorowego. Dodatkowo idealnie znajdzie swoje zastosowanie w rodzinach wielodzietnych. Wyglądem przypomina bardzo, poważy sprzęt gastronomiczny, jest to spowodowane faktem, iż wielkością przypomina sporą kuchenkę. Dzięki wysokiej pojemności jest w stanie przy jednym włączeniu obrać aż  kilkanaście kilogramów ziemniaków.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.