Najlepsze słodycze, które warto przywieźć z Niemiec

Zagraniczne słodycze to wspaniały pomysł na pamiątkę lub prezent z wakacyjnego wyjazdu. Każde państwo ma swoje ulubione smaki i ich połączenia, przez co słodycze z zagranicy często smakują w sposób wyjątkowy. Nie sposób wypisać, jakie są najlepsze słodycze świata, bo każdy ma swoje preferencje, warto jednak zwrócić uwagę na to co można przywieźć z półek sklepowych naszego zachodniego sąsiada – Niemcy mogą pochwalić się kilkoma wspaniałymi wyrobami i jeśli tylko masz możliwość, to zdecydowanie warto po nie sięgnąć.

1. Żelki Haribo

Znane na całym świecie kolorowe misie zadebiutowały już w 1922 roku i bardzo szybko zdobyły popularność i jest to firma w 100% niemiecka. Haribo na swój rodzimy rynek proponuje smaki niedostępne w innych krajach, dlatego jeśli tylko jesteś w Niemczech, to warto się za nimi rozejrzeć. Niejedna osoba potwierdzi, że żelki to najlepsze słodycze świata.

2. Dickmann’s

To wyjątkowe łakocie, przypominające pianki marshmallow zatopione w czekoladzie na podstawce z wafelka. Kto raz ich spróbuje, ten na długo zapamięta nie tylko smak, ale przede wszystkim konsystencje. Zdecydowanie warto po nie sięgnąć. Występują w wersji z czekoladą gorzką, mleczną i białą, a najbardziej znaną ich marką jest Storck.

3. Praliny i marcepan Niederegger


Niederegger produkuje wyroby marcepanowe od 1806 roku, więc jest to już wieloletnia tradycja. Marcepan może nie jest bardzo popularny w naszym kraju, ale chlebek marcepanowy jest czymś, co w Polsce jest bardzo trudne do kupienia, a smakuje i wygląda wręcz zjawiskowo. Z pewnością osoba, którą nim obdarujesz będzie zachwycona.

Słodycze z zagranicy dostępne w ofercie sprzedażowej pod adresem: https://pixel-shop.pl/pl/c/Slodycze/197

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.