Dlaczego warto pić czystek?

Czystek to roślina znana w fitoterapii i medycynie naturalnej od lat. Wszystko za sprawą zawartych w nim polifenoli, czyli antyoksydantów/przeciwutleniaczy, które usuwają z organizmu wolne rodniki tlenowe.

Wpływ czystka na organizm:

– Działa przeciwzapalnie – poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego, ponieważ ma właściwości antywirusowe i antybakteryjne.
– Działa antyalergicznie – hamuje wydzielanie histaminy.
– Dodaje energii.
– Zapobiega tworzeniu się blaszek miażdżycowych poprzez zapobieganie utleniania się „złego” cholesterolu.
– Chroni przed wolnymi rodnikami tlenowymi, które przyczyniają się do powstawania chorób nowotworowych.

W jakiej postaci można zakupić czystek?

Czystek można znaleźć w postaci herbaty, jest to też najwygodniejsza z form jego spożywania. Ponadto można go kupić jako suszone ziele oraz tabletki. W przypadku wyboru suszonej rośliny należy zalać łyżeczkę suszu gorącą wodą i przez dziesięć minut trzymać pod przykryciem. Możliwie jest również przyrządzenie odwaru z czystka – wówczas 10 gram ziela należy zalać szklanką wody i gotować przez pięć minut. Pić dopiero po wystudzeniu.

Do czego jeszcze można wykorzystać czystek?

Stosowanie czystka nie kończy się na spożywaniu go. Można również używać odwaru z tej rośliny zewnętrznie na skórę – działa on antyseptycznie, przeciwzapalnie, a na niektóre osoby nawet przeciwtrądzikowo, wspomaga też leczenie świądu.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.