Oolong – jedna z lepszych odmian herbat, wciąż niedoceniana w Polsce

Tak się dziwnie składa, że w naszym kraju – mimo że herbaty spożywa się relatywnie dużo, nie jest to napój, w którym ceni się różnorodność. Zdecydowana większość Polaków wybiera herbat ekspresowe, które najczęściej nie należą do najlepszych. Warto jednak pamiętać, że większość, nawet niedrogich herbat liściastych to lepszy wybór od większości (nawet drogich) herbat w torebkach.

Oolong – wciąż niedoceniany w Polsce rodzaj herbaty

Nazwa oolong większości Polaków niewiele mówi, choć z czymś się zdecydowanie kojarzy. To skojarzenie nie robi jednak herbacie oolong najlepszej marki. W czasach poprzedniego ustroju nie było w naszym kraju wielkiego wyboru herbat. Jedną z nich, był sprowadzany z Chin ulung, który w zasadzie jest tym samym co sprzedawany dziś oolong. Problem w tym, że do naszego kraju trafiała wtedy herbata najgorszej jakości – której prawdopodobnie mieszkańcy Kraju Środka nie chcieliby nawet tknąć. Jak się jednak okazuje, prawdziwy oolong jest jednak w Chinach jednym z najbardziej cenionych gatunków herbaty – ze względu na łagodny smak, oraz głęboki i pełny aromat.

Milk oolong – niezwykły smak herbaty z Tajwanu

Jednym z najciekawszych rodzajów oolonga jest oolong mleczny, czyli właśnie milk oolong – https://www.krainaherbaty.pl/oolong/milk-oolong. Ta herbata pochodzi z Tajwanu i ze względu na specyficzny, górski klimat, w którym rośnie uzyskuje charakterystyczny, mleczny i słodki aromat. Warto pamiętać, że prawdziwy milk oolong nie jest aromatyzowany, choć na rynku znaleźć można dużo tego rodzaju herbat.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.