Jakie zalety i wady mają poszczególne rodzaje młynków do pieprzu?

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej ręczne i elektryczne młynki do pieprzu. Aby wybrać odpowiednie akcesoria do swojej kuchni warto poznać kluczowe atuty i największe wady poszczególnych produktów.

Jakie zalety i wady ma ręczny młynek?

Tradycyjny młynek do pieprzu ręczny jest najlepszą ozdobą nie tylko nowoczesnej kuchni, ale również kuchni urządzonej w stylu retro. Do największych zalet należy zaliczyć możliwość bardzo precyzyjnego mielenia pieprzu oraz to, że dzięki wolnemu mieleniu można zachować pełnię smaku i aromatu. Do kluczowych zalet należy zaliczyć przystępną cenę i szeroki wybór różnorodnych kolorów i kształtów. Wadą jest to, że niestety nie każdy model posiada regulację grubości mielenia. Niektóre młynki ręczne wymagają również użycia sporej siły.

Jakie zalety i wady mają elektryczne młynki do pieprzu?

Elektryczny młynek do pieprzu (zobacz taką wersję) mieli bardzo szybko i precyzyjnie. Jego kluczowym atutem jest również to, że nie wymaga do pracy siły oraz to, że każdy model posiada regulację grubości mielenia. Wadą jest z kolei zasilanie bateryjne, które może odmówić posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie. Dla wielu osób sporym minusem może okazać się również wyższa cena oraz zdecydowanie gorsze walory estetyczne. Większość modeli pasować będzie jedynie do nowoczesnych kuchni. Problemy mogą okazać się również w przypadku awarii mechanizmu. Młynek do pieprzu ręczny może pochwalić się zdecydowanie większą wytrzymałością.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.