Catauba- roślina, która może sporo namieszać w naszym życiu

Zioła to skarb każdej kuchni. Potrafią one nie tylko wzbogacić smak potraw, ale przydać się również do innych celów, w tym nawet leczniczych.

Dlaczego herbatki ziołowe są przydatne w każdej kuchni?

Po pierwsze ułatwiają one trawienie, a po dobrym obiedzie to nieoceniona zaleta. Po drugie ładnie pachną i smakują i doskonale się przy nich rozmawia. Po trzecie łagodzą stres i wyciszają emocje. Chociaż nie służą typowo kulinarnym celom, warto je mieć pod ręką.

Catuba w formie herbatki- w czym może pomóc?

Potrafi pobudzić krążenie krwi w mózgu, toteż powinny ją pić młode osoby, które się uczą. Dzięki niej proces kojarzenia i zapamiętywania stanie się efektywniejszy i bardziej owocny. Można rzec, że catauba działa niczym kawa, tylko proces ożywienia i wzmożonej pracy mózgu trwa o wiele dłużej niż po kawie.

Czy catauba wywołuje jakieś działania niepożądane?

Niestety tak, bo po jej spożyciu można uskarżać się na zawroty i bóle głowy, bezsenność i problemy z koncentracją. Catauba może też odpowiadać za nadpobudliwość psychoruchową, wybuchy agresji i nudności. Dlatego, gdy tylko zauważy się którykolwiek z objawów, należy jak najprędzej zgłosić to lekarzowi rodzinnemu. Zwłoka mogłaby tylko zaostrzyć wyżej wymienione objawy. Catauby nie zaleca się również matkom karmiącym i kobietom w ciąży. Catuba ma silne działanie pobudzające kobiece libido i mogłaby doprowadzić do przedwczesnych skurczy, a nawet poronienia.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.