Porcelanowe skarby z babcinego kredensu

Rodzinne spotkania z okazji świąt, imienin czy innych uroczystości wymagają sporych przygotowań, dużo pracy w kuchni oraz odpowiedniej oprawy. Jednym z ważniejszych jej elementów jest zastawa stołowa. Estetyka stołu to pierwsze, jakże ważne wrażenie, które stanie się udziałem zaproszonych gości i od niego, w dużej mierze, zależeć będzie atmosfera spotkania.

Porcelanowe cuda


Posiadanie liczącego dwa tuziny zestawów kompletu naczyń było kiedyś czymś naturalnym. Zastawa obiadowa z delikatnej porcelany wyciągana była z kredensu kilka razy do roku, tylko na wyjątkowe okazje.

Przyjmuje się, że dobrze dobrana, funkcjonalna zastawa stołowa powinna składać się z odpowiedniej ilości talerzyków małych na przystawki, dużych na danie główne, talerzy głębokich lub bulionówek do zupy, talerzyków deserowych, półmisków, pater, salaterek, miseczek, sosjerek, maselniczek i wielu innych elementów, które są niezbędne do obsłużenia gości. Podejmując decyzję o zakupie serwisu obiadowego warto wybrać taki, który daje możliwości kupowania w częściach. Dzięki temu będziemy mogli uzupełniać nasz komplet zastawy o nowe elementy przez wiele lat.

Białe czy kolorowe?


O tym, jaki zestaw obiadowy postawimy na naszym stole decyduje wyłącznie gust. Szlachetna biel jest uniwersalna – pasuje na każdą okazję. Jeśli jednak ktoś lubi wzory nieklasyczne a raczej nowoczesne i woli kolor od bieli ze złoceniami – to nie ma to większego znaczenia. Ważne, aby zastawiony stół był miejscem spotkania przyjaciół, którzy mile spędzą czas na rozmowie i delektowaniu się wyśmienitym jedzeniem serwowanym na pięknej zastawie.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.