Najpopularniejsze typy blach

Chcąc kupić blachę do pieczenia, z pewnością mamy dylemat. Na rynku istnieje tyle rodzai, że trudno zdecydować się na jeden egzemplarz. Przede wszystkim warto się zastanowić, czy nie potrzebna jest nam brytfanna: https://ostry-sklep.pl/brytfanny. W zależności od tego, czy będziemy w niej piec ciasta, mięsa czy dania jednogarnkowe, wybierzemy blachę otwartą lub z przykryciem. Pozostaje jeszcze kwestia materiału, z jakiego jest wykonane naczynie. Najpopularniejsze są naczynia ceramiczne i aluminiowe.

brytfanka

Naczynie ceramiczne

Jeśli najważniejsze jest dla nas, by potrawy łatwo oddzielały się od blachy, idealnym rozwiązaniem będzie blacha ceramiczna. Znakomicie zapobiega ona przywieraniu oraz minimalizuje konieczność używania dużych ilości tłuszczu do pieczenia. Poza tym ceramiczne brytfanny szybko się nagrzewają i długo zatrzymują ciepło, dzięki czemu przez długi czas możemy cieszyć się gorącym daniem. Należy jednak zachować szczególną ostrożność podczas ich użytkowania, ponieważ są dość kruche i łatwo tu o uszkodzenie podczas upadku.

Blacha aluminiowa

Podczas zakupu blachy aluminiowej warto zwrócić uwagę na jej powłokę wewnętrzną. Jeśli wybierzemy odpowiednią, na przykład wykonaną z nieprzywieralnego materiału, z pewnością będziemy cieszyć się soczystymi potrawami, które bardzo łatwo oddzielają się od blachy i nie wymagają dużych ilości tłuszczu. Takie rodzaje blach mają jednak swoją wadę. Nie należą do najtrwalszych, dlatego też co jakiś czas trzeba je wymieniać na nowe, by móc nadal zachwycać rodzinę i gości cudownie przyrządzonymi potrawami.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.