10 najdziwniejszych restauracji na świecie

  • IMG_0945
  • IMG_0946
  • IMG_0947
  • IMG_0949
  • IMG_0950
  • IMG_0951
  • IMG_0952
  • IMG_0953
  • IMG_0954
  • IMG_0958

Kiedy jedni restauratorzy dwoją się i troją aby prześcigać się w wymyślaniu coraz to bardziej nowych, wyrafinowanych dań inni wpadają na bardziej.. niekonwencjonalne pomysły 😉 Oto 10 najdziwniejszych , nietypowych restauracji świata.


Dinner in the sky

Sieć restauracji działających na wysokości 50metrow nad ziemia. Pomysł na podniebna restauracje narodził się w Belgii. Działa w 48 krajach na swiecie. Dźwig unosi specjalnie zaprojektowane krzesła i stół, przy którym mogą siedzieć jednorazowo 22 osoby.
Każdy uczestnik przypięty jest specjalnymi pasami do foteli, które obracają się o 180 stopni. Podczas spozywania posiłków na wysokości mozemy cieszyc się także niezwykłymi widokami.

 

1. Restauracja "Dinner in the sky"

 

Fortezza Medicea

W miejscowości Volterra niedaleko Pizy znajduje się iście więzienna restauracja. Ciekawostka jest ze większość obsługi to prawdziwi więźniowie odsiadujący wyroki od 7 lat pozbawienia wolności wzwyż. Restauracja cieszy się spora popularnością, a stolik w niej trzeba rezerwować ze sporym wyprzedzeniem.

2.Restauracja "Fortezza Medicea"

Ithaa Undersea Restaurant

Ta restauracja na Malediwach znajduje się 4,5 m pod woda. Pomieści na raz 14 osób. Szklane ściany zapewniają wymarzone warunki obserwacyjne, aby podczas posiłku wpatrywać się w przepływające nad głowami ryby. Aby móc pozwolić sobie na taki luksus stolik należy zarezerwować z dużym wyprzedzeniem, gdyż lokal otwarty jest tylko przez godzinę każdego dnia.

3. Ithaa Undersea Restaurant

 

Dans le Noir

W takim lokalu nie zobaczysz ani wystroju ani tego co jesz. W zasadzie.. nie zobaczysz nic. Nazwa „Dans le noir” to po francusku „w ciemnosci”. Wyznacza ona motyw przewodni restauracji, w której potrawy zjesz z zasłoniętymi oczami bądź w specjalnym, czarnym jak smoła pokoju. Jedzenie po omacku sprawia, że wyostrzone zostają zmyły smaku, węchu czy dotyku. Dzięki temu aromat potraw można odbierać znacznie intensywniej. Restauracje pogrążone w ciemnościach oprócz zapewniania niecodziennych atrakcji mają na celu zwrócenie uwagi na problemy osób niewidomych. Na chwilę obecną podobne restauracje działają w największych miastach Europy, Azji oraz Ameryki Południowej.

4. Dans le Noir

 

El diablo

Restauracja mieszcząca się na hiszpańskiej wyspie Lanzarote funkcjonuje jako pierwsza, która podaje swoje dania prosto z wulkanu. Na szczycie wulkanu znajduje się ogromna żelazna konstrukcja która pełni funkcje grilla. Wulkan nie zagraża bezpieczeństwu ludzi a samo jedzenie również jest nieszkodliwe dla zdrowia.

5. El diablo

 

ChillOut

Chillout to zdecydowanie jedna z bardziej niezwykłych restauracji. W samym centrum pustynnego kraju, w którym temperatury dochodzą nawet do 50 stopni Celsjusza otworzono kawiarnie z wspaniałym lodowym wystrojem. Przed wejściem goście zazwyczaj ubrani w lekkie, przewiewne stroje dostają ciepłe buty (wraz z jednorazowymi stopkami), kurtkę, czapkę i rękawiczki. Wszystko po to, by tak ubranym można było otworzyć solidne drzwi chłodni i wejść do doskonale przystrojonej, zimowej krainy pełnej rzeźb z lodu. W środku znajdziemy lodowe ściany podświetlone niebieskimi i czerwonymi lampami, wykute z lodu fotele, stoły, żyrandole, a nawet sanie z lodowym koniem, zjeżdżalnię dla dzieci i wiele ciekawych, niezwykłych rzeźb. Uzupełnieniem wystroju są też elementy sztuczne, m.in. sople zwisające z sufitu, atrapa iglo czy też dywany imitujące śnieg.
Niska temperatura sprawia, że klienci zazwyczaj nie spędzają tam zbyt wiele czasu. Poza tym menu również nie jest zbyt urozmaicone: można zamówić gorącą czekoladę lub kawę i drobne przekąski. Wejście wraz z kubkiem gorącego napoju kosztuje około 75 złotych.

6. Chillout

 

Labassin

W filipińskim mieście San Pablo istnieje restauracja u podnóża wodospadu. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że goście siedzą przy ręcznie robionych bambusowych stołach wyściełanych liśćmi z nogami zanurzonymi po kostki w wodzie. Niestety, nie jest to naturalny wodospad, a część elektrowni wodnej założonej przez właściciela ośrodka. Mimo że restauracja pod kaskadą otwarta jest jedynie w porze lunchu, to cieszy się ona sporą popularnością wśród gości. Najchętniej wybierane są oczywiście miejsca leżące najbliżej ściany wody.

Labassin

 

The Clinic

Lokal mieszczący w Singapurze oferuje swoim klientom posiłki w szpitalnych warunkach. Krzesła w tym lokalu zastąpione są przez wózki inwalidzkie, łóżka szpitalne oraz krzesła dentystyczne. Ciekawe jest również to, że napoje serwowane są w kroplówkach. Klasyczne oświetlenie zastąpiły lampy chirurgiczne. Nic wiec tez dziwnego że kelnerki ubrane są w stroje pielęgniarek.

The Clinic

 

Modern Toilet restaurant

To raczej restauracja dla ludzi o mocnych nerwach 😉 Tajwański lokal przypomina bowiem łazienkę. Funkcję krzeseł spełniają sedesy, a blaty stołów zamontowano na bidetach i wannach. Lampy wykonane zostały z pisuarów. Dania serwowane są w plastikowych miniaturowych muszlach klozetowych, które klienci mogą zabrać ze sobą do domu na pamiątkę. Oczywiście zamiast serwetek goście mają do dyspozycji papier toaletowy.

Modern Toilet restaurant

 

Disaster Café

Z zewnątrz pozornie wyglądająca, a w środku.. wzbudzająca niezwykle emocje. Taka jest Disaster Café zlokalizowana na północnym wschodzie Hiszpanii w Lloret de Mar. Złudne wrażenie normalności znika z chwila pojawienia się obsługi noszącej kaski i kamizelki odblaskowe i duże porcje dań podane na masywnych talerzach. Gratisem dołączonym do posiłku okazuje się trzęsienie ziemi o sile 7,8 stopnia w skali Richtera. Całe przedsięwzięcie cieszy się sporym powodzeniem, a rezerwacji na nie trzeba dokonać z dużym wyprzedzeniem.

Disaster Café

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Natalii
Gość

Hahahaha ta z toaletami to mój ulubieiec 😀