10 najdziwniejszych owoców

Dzisiaj drugi artykuł z serii ciekawostki 10 najdziwniejszych owoców, ostatnio były warzywa. Tym razem trafiło na owoc.


  • Kiwano

Odmiana ogórka pochodząca z Afryki, rośnie w warunkach niezwykle gorących nawet 20 cm. dziennie. W smaku zbliżony jest do kiwi, melona, ogórka, zaś w zapachu przypomina banana. Spożywa się go na surowo samego lub dodając do sałatek owocowych, ryb czy owoców morza.

Kiwano

  • Yangmei

Drzewko truskawkowe rosnące przeważnie w Chinach, służy głównie do celów ozdobnych, ale owoce są jadalne. Owoc koloru czerwonego posiada jedną, sporych wielkości pestkę. W smaku przypomina połączenie gruszki, jabłka i truskawki.  Z yangmei robi się także różnego rodzaju konfitury oraz likier.

Yangmei

  • Karambola

Uprawiana jest głównie w Afryce, kształtem przypomina gwiazdę, a w smaku jest kwaśna. Głównym aspektem tego owocu jest element dekoracyjny. Ciekawostką są zanotowane przypadki zgonów po spożyciu zbyt dużej ilości mrożonego soku z karamboli

carambola - star fruit

  • Piatahaya

Znane również jako smoczy owoc, uprawiane głównie w Meksyku i Ameryce Środkowej. Owoc ten uwielbia suchy klimat. Pitahaye spożywamy na surowo, natomiast dla walorów smakowych należy dobrze schłodzić lub nawet zmrozić owoc

Pitahaya

  • Durian

Występuje głównie w Azji, w warunkach tropikalnych. Owoce są duże, a ich zapach jest wyczuwalny z daleka, przypomina zgniłe mięso. W niektórych hotelach obowiązuje zakaz wnoszenia duriana.

maxresdefault

  • Tykwa

Występuje głównie w Azji i Afryce. Owoce stosuje się głównie dla celów ozdobnych. Owoce zbierane są kiedy słychać pusty odgłos, a środek jest lekki i pusty.

800px-Lagenaria_flower_fruit

  • Rambutan

Występuje głownie w Malezji,, Indonezji i Chinach. Lubi klimat tropikalny. Nazwa pochodzi od słowa „rambutan” co po malezyjsku oznacza owłosiony.

Rambutan_Fruit

  • Ręka buddy

Pochodzi z podnóża Himalajów, znany jako pierwszy cytrus w Europie. Swoje zastosowanie ma w produkcji słodyczy, medycynie, a także do wyrobu perfum

800px-FingerCitron

  • Mangostan

Występuje jedynie w klimacie tropikalnym. Miąższ niezwykle słodki, uznawany jest za jeden z najsmaczniejszych owoców na świecie.

800px-Garcinia_mangostana_fuit_02_by_Line1

  • Opuncja figowa

Służy głownie do produkcji soków, przetworów oraz galaretek, a także do produkcji kleju. Jest to odmiana kaktusa.

800px-Figa_de_moro_02

10 najdziwniejszych owoców

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
gin
Gość

Łał, niesamowite te owoce 🙂 Jadłam cztery z nich, co uważam za całkiem niezły wynik 😉 Na ten o zapachu zgniłego mięsa nie mam najmniejszej ochoty, ale yangmei spodobały mi się szalenie 🙂